Vítejte na stránkách ZŠ Novoměstská

Informace k otevření školy pro žáky 1. stupně

Na základě rozhodnutí vlády 30. 4. 2020 o dalším uvolňování vybraných opatření je umožněna osobní přítomnost žáků 1. stupně základních škol a jejich organizované a zájmové aktivity nepovinného charakteru formou školních skupin.

Informace k otevření školy pro žáky I. stupně


Provoz pronájmu tělocvičen

Dobrý den,

vzhledem k uvolňujícím se opatřením ze strany vlády České republiky, bude provoz pronájmů tělocvičen opět obnoven k termínu od 18.5. 2020

V případě zájmu obnovení pronájmů nás kontaktujte na

email:kancelar@zsnovomestska.cz

tel: +420 541 321 508

Požadavky na organizovaný trénink

S pozdravem

    Mgr. Josef Jelínek
     ředitel školy      

Otevření školy pro deváťáky

Následující informace se vztahují na základní organizační a provozní podmínky základní školy v souvislosti s přítomností žáků 9. ročníku ve škole, a to od 11. května 2020 výslovně za účelem přípravy na přijímací zkoušky na střední školy.

Otevření školy pro deváťáky


VÁŽENÍ RODIČE,

předně vás a vaše děti zdravím a děkuji vám za spolupráci při domácí přípravě vašich dětí. Velmi si vašeho nasazení a trpělivosti vážíme, stejně tak jako energie dětí, které doma makají naplno. Pevně věřím, že tento netradiční stav co nejdříve pomine a my se znovu budeme setkávat tam, kde se všichni cítíme přirozeněji. Třeba na třídních schůzkách:). Těším se, až znovu otevřeme hlavní vchod naší budovy a chodby, třídy a lavice zaplní krásné úsměvy vašich fantastických dětí. V následujících dnech vám přeji pevné zdraví a mnoho optimismu.

Zároveň si dovoluji předat několik důležitých informací. MŠMT oznámilo plánované znovuotevření škol na pondělí 25. května. Tento termín je pouze orientační a může se samozřejmě změnit. Znovuotevření škol se týká žáků I. stupně a pro žáky je dobrovolné. Žáci by měli být rozděleni do menších skupin (max. 15 žáků) které budou neměnné, a měli by mít roušky, které jim prosím zajistěte. Po celou dobu pobytu ve škole se o ně bude starat jeden předem určený pedagog. K tomu, aby se vaše dítě těchto skupin mohlo účastnit, bude třeba na základě stanoviska MŠMT vaše prohlášení, že dítě nesplňuje kritéria rizikovosti a také že ve společné domácnosti nežije někdo, kdo by kritéria rizikovosti splňoval. Takové děti nebo někdo ze společné domácnosti nesmí trpět žádnou rizikovou chronickou chorobou. V rodině se také nesmí pohybovat člověk starší 65 let (formulář vám připravíme a v den nástupu dítěte do školy vás požádáme o podpis).

Žádám vás tedy o stanovisko (přes Vaše třídní učitele), zda vaše dítě bude v případě otevření škol do školy docházet, či nikoli. Zároveň prosím o informaci, zda bude vaše dítě využívat odpolední skupinu (něco na způsob družiny), do kolika hodin (maximálně do 16:00) a zda budete využívat i obědy v jídelně, která bude v provozu.

Přesný rozpis skupin a další podrobnější informace obdržíte, jakmile budeme vědět něco nového, nejpozději týden před otevřením školy. V případě jakýchkoli dotazů neváhejte se na mne kdykoli obrátit.

Děkuji za spolupráci a přeji klidné dny.

Mgr. Josef Jelínek reditel@zsnovomestska.cz

 ředitel školy

PŘIJETÍ PRVŇÁČKŮ

Žáci přijatí do 1. ročníku pro školní rok 2020/2021 Těšíme se na Vás!

Žáci přijatí do 1. ročníku pro školní rok 2020/2021

Informační schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků

Vážení rodiče

UZAVŘENÍ ŠKOLY DO ODVOLÁNÍ

Vážení rodiče, na základě nařízení Ministerstva zdravotnictví bude škola od 11. března až do odvolání uzavřena. Sledujte prosím systém Edookit.

Děkujeme za pochopení.

Vedení školy

SEKRETARIÁT ŠKOLY JE NOVĚ (OD 18.3.) K DISPOZICI PO, ST OD 9 DO 12 HODIN. Zvoňte prosím na hospodářku školy. Žádosti o ošetřovné je možné vyřídit i elektronickou cestou.